S&P500 najwyżej od sierpnia

W piątkowym handlu główny indeks nowojorskiego parkietu poprawia dwumiesięczny szczyt.

Po wyjątkowo udanej czwartkowej sesji kupujący akcje zza oceanu postanowili pójść za ciosem. Po blisko trzech godzinach handlu S&P500 oraz Dow Jones zyskują po jednej trzeciej proc., a technologiczny Nasdaq rośnie o 0,2 proc. Główny indeks jest na najlepszej drodze, by zamknąć zwyżką trzeci tydzień z rzędu, co nie zdarzyło się od maja. W przyszłym tygodniu na dobre rozkręci się sezon wyników kwartalnych. Ankietowani przez agencję Bloomberg analitycy oczekują, że poprzednie trzy miesiące zakończyły się 7,2-procentowym spadkiem zysków spółek, a na największym minusie był sektor naftowy i surowcowy.

- To był dobry tydzień. S&P500 wrócił w okolice pułapów, przy których rozpoczynał rok. Dane gospodarcze są lepsze, niż można było się spodziewać. Inne problemy, takie jak Chiny, przestały tak mocno dawać znać o sobie – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Richard Sichel, główny zarządzający towarzystwa Philadelphia Trust.

Dobre nastroje utrzymują się w Europie. Frankfurcki DAX zyskał w piątek 0,4 proc., a paryski CAC40 urósł o 0,6 proc. Na 0,4-procentowym minusie sesję zakończył jednak warszawski WIG. Nastroje na rynkach wspiera oddalająca się perspektywa pierwszej od 2006 r. podwyżki stóp procentowych Fedu. Prawdopodobieństwo, że dojdzie do niej jeszcze w tym roku, spadło do 33 proc. z 39 proc. w ubiegłym tygodniu, wynika z notowań na rynku terminowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 najwyżej od sierpnia