Są cztery oferty na GPW

DI, GRA
opublikowano: 22-06-2009, 17:15

Jest czterech chętnych do zakupu GPW - dowiedział się nieoficjalnie "PB". Potwierdzenie uzyskamy być może podczas briefingu resortu skarbu o 18.30 (ma dotyczyć importu LNG z Kataru).

Wiadomo, że o udział w prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych mają walczyć cztery zagraniczne parkiety. Chodzi o NYSE Euronext, Nasdaq OMX Group, London Stock Exchange oraz Deutsche Boerse. Pod koniec kwietnia ci inwestorzy, zaproszeni wcześniej przez MSP, potwierdzili zainteresowanie transakcją.

Do kupienia jest pakiet do 73,82 proc. akcji GPW, ale resort skarbu dopuszcza też możliwość sprzedaży pakietu mniejszego, jednak powyżej 51 proc. wszystkich papierów. Oficjalny harmonogram zakłada, że pierwszy etap prywatyzacji zostanie zakończony do końca tego roku. Nieoficjalnie mówi się, że MSP może rozważyć wstrzymanie się z transakcją. Według "Rzeczpospolitej", resort nie zdecyduje się na prywatyzację giełdy, jeśli w tym roku uda się sprzedać większościowy pakiet akcji spółki energetycznej Enea (o wartości 6 mld zł).

MSP nie ujawnia swoich szacunków dotyczących wyceny warszawskiej giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane