Są środki, brakuje chętnych na kursy

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 2002-10-30 00:00

W październiku ruszył projekt Plato GO dla przedsiębiorców z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Przedsięwzięcie w 80 proc. finansowane jest przez Rząd Wspólnoty Flamandzkiej. Jego celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw tych regionów. Projekt zakłada udział po 80 firm z obu województw.

Dzięki wsparciu finansowemu rządu Flandrii polskie firmy mogą uczestniczyć w szkoleniu często nieosiągalnym dla nich ze względów finansowych.

— Organizatorów polskich i flamandzkich martwi fakt, że pula miejsc i fundusze przeznaczone na woj. warmińsko-mazurskie prawdopodobnie nie zostaną wykorzystane. Dotychczas do projektu nie przystąpiło jeszcze 80 firm — mówi Iwona Ostrowska, koordynator projektu Plato Polska.

Aby wykorzystać fundusze flamandzkie organizatorzy planują utworzenie dodatkowej grupy szkoleniowej. Największe zainteresowanie projektem wykazały firmy z województwa pomorskiego. Właśnie tam zostaną stworzone dodatkowe grupy. Zgłoszenia oraz informacje na temat uczestnictwa w projekcie udzielają koordynatorzy w Warszawie, Olsztynie i Gdańsku.

Strona belgijska zdecydowała się na zaangażowanie w tegoroczny projekt ze względu na pozytywne rezultaty pierwszej edycji. Uczestnicy podkreślali wyraźny wzrost obrotów swoich firm, zatrudnienia, wdrażali nowe strategie.

Plato został stworzony w 1990 r. w Belgii z myślą o małych i średnich firmach. Pierwszy projekt skierowano do kilku miejscowości w okolicach Brukseli w okręgu Halle-Vilvoorde. W ciągu 10 lat wzięło w nim udział ponad 6 tys. małych i średnich przedsiębiorstw. Plato realizowano także w Danii, Niemczech, Holandii, Słowenii oraz Irlandii.

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

Coface