SABMiller znów odrzucił ofertę przejęcia

Anheuser-Busch InBev po raz trzeci złożył ofertę przejęcia SABMiller, informuje The Financial Times. Po kilku godzinach i ta propozycja została odrzucona.

Tym razem zaproponowano 42,15 GBP w gotówce za akcję rywala z rynku piwa. Poprzednie oferty wynosiły 38 GBP i 40 GBP. We wtorek na zamknięciu kurs SABMiller spadał na giełdzie w Londynie o 3,8 proc. do 36,22 GBP. Jednak i tym razem SABMiller nie skusił się na proponowaną stawkę.

Zobacz więcej

MAXPPP/FORUM

AB InBev ogłosił wcześniej, że jest „rozczarowany” iż jego poprzednie oferty zostały odrzucone. Zarzuca władzom SABMiller, że nie wykazały nimi specjalnego zainteresowania.

We wtorek Bloomberg pisał, powołując się na nieoficjalne źródło, że SABMiller odrzucił nieformalną ofertę przejęcia złożoną przez AB InBev, bo uznał ją za zbyt niską. Wiadomość spowodowała spadek kursu SABMiller o prawie 4 proc. 

SABMiller poinformował w połowie września, że otrzymał propozycję przejęcia od AB InBev. Gdyby doszło do fuzji, powstałby wart 245 mld  USD piwny gigant, który zdominowałby znaczną część światowego rynku.

Rodzina Kulczyków posiada ponad 3-procentowy pakiet akcji SABMiller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / SABMiller znów odrzucił ofertę przejęcia