Sąd Lustracyjny uniewinnił Zytę Gilowską

(Artur Szymański)
06-09-2006, 13:03

Sąd Lustracyjny uznał, że prof. Zyta Gilowska nie jest kłamcą lustracyjnym, wyrok ogłoszono kilka minut po godz. 13. Przed wejściem na salę Zyta Gilowska powiedziała, że ma nadzieję na zwycięstwo prawdy. Uznania, że Gilowska była agentem SB, domagał się Rzecznik Interesu Publicznego.

Sąd Lustracyjny uznał, że prof. Zyta Gilowska nie jest kłamcą lustracyjnym, wyrok ogłoszono kilka minut po godz. 13. Przed wejściem na salę Zyta Gilowska powiedziała, że ma nadzieję na zwycięstwo prawdy. Uznania, że Gilowska była agentem SB, domagał się Rzecznik Interesu Publicznego.

Obrońca Gilowskiej mówił, że nie ma na to żadnego dowodu i żądał oczyszczenia byłej wicepremier - tak jak i ona sama. Premier Jarosław Kaczyński chce, aby po oczyszczeniu przez sąd Gilowska wróciła do rządu.

Wyrok jest nieprawomocny. RIP może odwołać się do Sądu Lustracyjnego II instancji, a potem - do Sądu Najwyższego. Nie wiadomo, czy ewentualnej procedury odwoławczej nie przerwie wejście w życie nowej ustawy lustracyjnej, która zakłada m.in. likwidację Sądu Lustracyjnego i urzędu Rzecznika. ASZ, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd Lustracyjny uniewinnił Zytę Gilowską