Sąd nie rozstrzygnął sporu w Vistuli

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 23-05-2003, 00:00

Nie doszło do przełomu w rozstrzygnięciu problemu dwuwładzy w Vistuli. Wczoraj sądowi nie udało się wskazać zarządu, który legalnie reprezentuje spółkę.

Wczorajsza rozprawa przed krakowskim sądem nie zmieniła sytuacji w Vistuli. W firmie odzieżowej od kilku miesięcy działają dwa zarządy. Zespół pod wodzą Michała Wójcika popierają polscy udziałowcy Vistuli (51 proc. akcji). Drugim zarządem, próbującym dostać się do siedziby odzieżowej spółki, kieruje Roman Wenzl, wspierany przez HIP Holding — holenderskiego akcjonariusza (23,37 proc. akcji). Holendrzy nie uznają wyników WZA z 24 stycznia, na którym polska większość akcjonariuszy opowiedziała się pośrednio za Michałem Wójcikiem. W KRS wpisany jest zarząd Romana Wenzla.

Wczoraj sąd miał zdecydować, który z zarządów upoważniony jest do sprawowania władzy w Vistuli. Decyzja jednak nie zapadła.

— W trakcie wczorajszej rozprawy pojawiły się nowe okoliczności. Przede wszystkim należy podkreślić obecność na niej przedstawicieli KPWiG, występujących w roli prokuratora. Równie ważny jest fakt, że komisja wystąpiła z wnioskiem o uchylenie wpisu do KRS przedstawicieli zagranicznego inwestora (Romana Wenzla i Jana Laskowskiego). KPWiG zaproponowała również powołanie kuratora — informuje Michał Wójcik.

Z kolei przewodnicząca składu sędziowskiego stwierdziła na zakończenie rozprawy, że celem zapoznania się z pismem przewodniczącego KPWiG i wydania orzeczenia w sprawie władz Vistuli postanowiła skierować sprawę na posiedzenie niejawne, nie podając, kiedy się ono odbędzie. Wiadomo jedynie, że 12 czerwca odbędzie się walne zgromadzenie zwołane na wniosek PZU. Na walnym może dojść do zmian w radzie nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

KRS , Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd nie rozstrzygnął sporu w Vistuli