Sąd odroczył upadłość ZFM

Wojciech Twardziak
26-02-2002, 00:00

Sąd Rejonowy w Lublinie odroczył do 5 marca 2002 r. ogłoszenie orzeczenia w sprawie upadłości Zamojskich Fabryk Mebli, notowanych na CeTO. Rada nadzorcza i zarząd ZFM liczą, że wniosek zostanie odrzucony, a firma nie upadnie. Niedawno menedżment fabryki przedstawił jednemu z banków propozycję restrukturyzacji zadłużenia. Do dziś nie otrzymał od niego odpowiedzi. Ten fakt mógł być przyczyną odroczenia ogłoszenia orzeczenia sądu.

— Nie znamy stanowiska banku. Odpowiedzi na nasze pismo spodziewamy się w tym tygodniu. Nie mogę ujawnić, z którym bankiem próbujemy dojść do porozumienia — mówi Tadeusz Piela, członek RN ZFM.

Obecne zadłużenie zamojskiego przedsiębiorstwa wynosi 17 mln zł, w tym wobec banków 11 mln zł. Mimo to członek rady nadzorczej optymistycznie patrzy w przyszłość.

— Możemy sobie poradzić z zadłużeniem firmy. ZFM ma takie zasoby majątkowe, dzięki którym może pozyskać płynne środki finansowe. W przypadku, gdy dojdzie do restrukturyzacji zadłużenia, ZFM będzą w stanie spłacić dług w ciągu kilku lat — twierdzi Tadeusz Piela.

Kilka miesięcy temu ZFM miały szansę pozyskać inwestora. Jednak potencjalny partner, którego nazwy nie ujawniono, zrezygnował z projektu.

— Myślę, że nadal mamy szansę na inwestora. Może go przyciągnąć niska cena walorów — mówi Tadeusz Piela.

Według nieoficjalnych informacji, akcjonariusze gotowi są sprzedać nawet 50 proc. walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Twardziak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd odroczył upadłość ZFM