Sąd uznał za zasadne dwie skargi TP na UKE

PAP
opublikowano: 11-08-2008, 15:26

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) uznał za zasadne dwie skargi Telekomunikacji Polskiej (TP) na Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Zdaniem operatora, UKE ociągał się z analizą rynków dzierżawy łączy telekomunikacyjnych.

W opinii TP Urząd ociągał się z zakończeniem analiz nt. tego, czy na krajowych rynkach świadczenia usługi dzierżawy odcinków zakończeń łączy oraz nie będących zakończeniami łączy występuje skuteczna konkurencja.

Jak poinformował UKE, dzierżawa łączy telekomunikacyjnych od TP przez operatorów stanowi zaplecze dla realizacji innych usług telekomunikacyjnych, jak LLU i BSA, a w dalszej kolejności usług detalicznych dla klientów.

BSA (ang. Bitstream Access) to hurtowa usługa dostępu do szerokopasmowego internetu na liniach TP. LLU (ang. Local Loop Unbundling) to usługa dostępu do lokalnej pętli abonenckiej TP, na której inni operatorzy świadczą usługi, np. telefoniczne.

W poniedziałek przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyły się dwie rozprawy dotyczące skarg TP. Sąd uznał skargi operatora za zasadne i nakazał UKE szybkie zakończenie analiz dwóch rynków.

W uzasadnieniu WSA wskazał m.in., że UKE nie może uzasadniać braku rozstrzygnięcia skomplikowanym charakterem sprawy. Wyroki nie są prawomocne.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane