Czytasz dzięki

Sąd wyznaczył administratora Wirecardu

opublikowano: 29-06-2020, 15:17

Sąd w Monachium zdecydował, że Michael Jaffe będzie administratorem spółki Wirecard w postępowaniu upadłościowym, donosi Reuters.

W ubiegły czwartek Wirecard złożył wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Stało się to tygodniu, na początku którego niemiecki operator płynności poinformował, że audytor nie chce podpisać jego sprawozdania rocznego, bo nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. Dość szybko okazało się, że to nieistniejące pieniądze będące wynikiem manipulacji w zapisach księgowych spółki, co skutkowało wszczęciem postępowania upadłościowego. W sobotę zarząd Wirecardu wyraził nadzieję na szybkie wskazanie administratora i podkreślił, że liczy na kontynuację działalności spółki, co w jego ocenie „jest w najlepszym interesie wierzycieli”. Dług Wirecardu szacowany jest na 3,2 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane