Sąd zabezpiecza majątek Ruchu

opublikowano: 05-09-2018, 12:16

Dystrybutor prasy ma tymczasowego nadzorcę sądowego. Została nim spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja

Mamy nowe informacje w sprawie Ruchu, dystrybutora prasy kontrolowanego i zarządzanego przez Igora Chalupca. Warszawski sąd upadłościowo-restrukturyzacyjny połączył do wspólnego rozpoznania dwa wnioski: o upadłość i o sanację spółki. W połowie sierpnia złożyły je firmy kontrolowane przez znanego biznesmena Zbigniewa Benbenka: ZPR Media (m.in. wydawca Super Expressu) oraz Time (broker radiowy grupy ZPR). Sąd zabezpieczył też majątek Ruchu poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego: spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Zobacz także

Jednocześnie, jak poinformowano nas w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie, do sądu upadłościowo-restrukturyzacyjnego nie wpłynął na razie wniosek o przyspieszone postępowanie układowe. Tymczasem o złożeniu takie takiego wniosku, zakładającego tzw. układ częściowy (miałby obejmować wierzycieli, których spółka winna jest ponad 1 mln zł) Ruch informował już w piątek 31 sierpnia. Być może został wysłany pocztą i jeszcze nie dostarczony do sądu.

Biuro prasowe Sądu Okręgowego informuje, że po jego ewentualnym wpłynięciu „do decyzji sądu będzie należało rozstrzygnięcie, czy w pierwszej kolejności będzie rozpoznawany wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, czy też połączone wnioski upadłościowy i sanacyjny, czy też są upadłościowy przejmie również wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego do wspólnego rozpoznania i rozstrzygnięcia”. I dodaje, że choć „zasadą jest pierwszeństwo wniosku restrukturyzacyjnego, to przepisy prawa przewidują sytuacje w których możliwe jest odejście od tego pierwszeństwa”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane