Sąd zarejestrował połączenie Asseco Poland i Prokom Software

ISB
opublikowano: 01-04-2008, 17:42

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zarejestrował fuzję spółek softwarowych Asseco Poland i Prokom Software, poinformowało Asseco w komunikacie we wtorek.

"W wyniku połączenia Asseco Poland stało się, pod względem kapitalizacji, jedną z największych firm informatycznych w Europie. Grupa Asseco Poland jest reprezentowana obok Polski w takich krajach jak: Republika Słowacji, Republika Czeska, Litwa, Austria, Niemcy, Serbia, Chorwacja i Rumunia" - powiedział prezes Asseco Poland Adam Góral cytowany w komunikacie.

Połączenie odbyło się przez przeniesienie majątku Prokom na Asseco, które było stroną przejmującą. Po połączeniu z rynku zniknie marka "Prokom", a połączone spółki będą miały siedzibę w Rzeszowie. Asseco zastąpiło Prokom Software w indeksie WIG20.

Adam Góral, który już wcześniej został prezesem obu spółek, zapowiedział, że grupa Asseco (już razem z Prokomem) może osiągnąć w 2008 roku zysk netto rzędu 65 mln euro. (ISB)

mtd/maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sąd zarejestrował połączenie Asseco Poland i Prokom Software