Sąd zwleka z decyzją ws. PEP

Marcin Goralewski
25-10-2002, 00:00

Sąd nie podjął wczoraj decyzji w sprawie zażalenia złożonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd na decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa dotyczącego Private Eqiuty Poland i trzech narodowych funduszy inwestycyjnych (NFI), zarządzanych przez tę spółkę. Sprawa trafiła do innego sędziego, który chce więcej czasu na zapoznanie się z dokumentami.

Zdaniem KPWiG, BRE Private Equity (obecnie Private Equity Poland), trzy narodowe fundusze inwestycyjne zarządzane przez tę spółkę i inne współpracujące podmioty złamały prawo przy nabywaniu akcji NFI. Chodzi o brak pozwolenia na zakup akcji i niewywiązywanie się z obowiązków informacyjnych. Komisja, przekonana o błędach popełnionych przez NFI, nałożyła na nie kary pieniężne po 100 tys. zł.

Wcześniej pisaliśmy o niejasnej strukturze właścicielskiej PEP i powiązanych NFI. Personalną i kapitałową kontrolę nad majątkiem o księgowej wartości ponad 300 mln zł sprawują osoby, które wcześniej były kojarzone z Grzegorzem W., byłym prezesem PZU Życie, oskarżonym o wielomilionowe nadużycia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd zwleka z decyzją ws. PEP