Safo kupiło część Infinite

Marcin Złoch
opublikowano: 24-01-2007, 00:00

Dzięki zakupowi oprogramowania adresowanego do firm produkcyjnych Safo rozszerza portfolio aplikacji.

Dzięki zakupowi oprogramowania adresowanego do firm produkcyjnych Safo rozszerza portfolio aplikacji.

Spółka Safo, producent oprogramowania i dostawca systemów informatycznych dla przedsiębiorstw, przejęła część firmy Infinite, której dotychczasowym właścicielem było Eldorado. Safo kupiło prawa autorskie do ZSI Infinite, czyli zintegrowanego systemu informatycznego, który przeznaczony jest dla dużych i średnich firm produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem branży spożywczej. System wykorzystywany jest m.in. w kilku znanych firmach sektora spożywczego, jak Prymat, OSM Krasnystaw, Nałęczów-Zdrój.

Synergicznie

— Nasza strategia rozwoju zakłada zdobycie nowych odbiorców, poszerzenie rynku. W tym celu przejęliśmy część firmy Infinite, której oferta informatyczna skierowana jest głównie do firm produkcyjnych. Nie ukrywam, że przejęcie to duży sukces Safo. Oferta Infinite będzie doskonałym uzupełnieniem dla naszych systemów informatycznych, które działają głównie w firmach handlowych i logistycznych — twierdzi Maciej Maniecki, prezes Safo.

ZSI Infinite zostanie zintegrowany z głównym systemem informatycznym Safo, czyli safo.biz. Projekt integracyjny ma przebiec stosunkowo łatwo, bo obie aplikacje działają na technologiach Oracle, używają tych samych narzędzi programistycznych, wreszcie siedzibą obu firm jest Lublin.

Ambitne plany

Po fuzji spółek, która nastąpiła 1 stycznia 2007 r., zatrudnienie w Safo wzrosło o kilkanaście osób i obecnie przekracza 170 pracowników.

Maciej Maniecki podkreśla także, że przejęcie Infinite ma być jednym z czynników dynamicznego rozwoju spółki w 2007 r. Efektem ma być wzrost przychodów aż o 30 proc., z 30 mln zł w 2006 r. do ponad 38 mln zł w roku obecnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu