Safran planuje otworzyć 12 tys. etatów

PM, Reuters
opublikowano: 03-01-2022, 12:07

Safran wierzy, że najgorszy kryzys w lotnictwie spowodowany przez COVID-19 już minął. Producent silników odrzutowych planuje zatrudnić w przyszłym roku 12 tys. osób, chcąc odbudować swoją zdolność produkcyjną.

Adobe Stock

Safran jest trzecim co do wielkości wykonawcą lotniczym na świecie i wraz z General Electric współprodukuje silniki do samolotów Airbusa i Boeinga.

Kiedy wybuchła pandemia COVID-19, Safran, podobnie jak większość innych graczy w sektorze, zmniejszył moce produkcyjne likwidując tym samym część miejsc pracy.

– Dziś ruch lotniczy ożywa. Mamy coraz więcej zamówień. Najgorsze już za nami. Jesteśmy w trakcie wychodzenia z kryzysu i zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie naszej rekrutacji. W 2022 roku planujemy zatrudnić 12 tys. pracowników – powiedział dyrektor generalny Safrana, Olivier Andries.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane