Samorząd uchwalił projekt budżetu na 2003 rok

Aneta Bawiec
opublikowano: 21-02-2003, 00:00

Wrocław. Rada miasta przyjęła wczoraj plan budżetu na 2003 rok. W projekcie znalazły się dwie autopoprawki, wprowadzone przez nowy zarząd Wrocławia. Ostatnia korekta zakłada zmniejszenie wskaźnika zadłużenia do 54,85 proc. z poprzednio planowanych 56,68 proc. Władze Wrocławia liczą, że w ten sposób uda się przywrócić perspektywę ratingu, którą Standard and Poor’s zmienił mu niedawno ze stabilnej na negatywną.

— Zmiana projektu związana jest m.in. z niższymi niż wcześniej planowano kosztami obsługi długu — wyjaśnia Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Deficyt miasta już podczas pierwszej korekty zmniejszono ze 125 do 70 mln zł i na takim poziomie go pozostawiono. Analogicznie, wysokość zadłużenia ustalono na blisko 830 mln zł (korekta z 875 mln zł).

Zmiana, w stosunku do poprzedniej autopoprawki, dotyczy głównie struktury wydatków i dochodów gminy. Najwięcej, o 14,5 mln zł, wzrosną wydatki na poprawę jakości dróg. Podstawowe cięcia wprowadzone będą m.in. w wydatkach majątkowych (6,5 mln zł na podniesienie kapitału zakładowego TBS) oraz zakupach usług związanych z zarządzaniem lokalami komunalnymi (blisko 1,37 mln zł). Wzrost przychodów w nowym budżecie zapewnić mają środki z funduszu ISPA — ponad 48 mln zł. Wydatki ogółem zaplanowano w kwocie 1,581 mln zł, dochody wynieść mają 1,511 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Bawiec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Samorząd uchwalił projekt budżetu na 2003 rok