Samorządy odliczają czas do inwestycji IKEA

PAP
09-04-2010, 14:36

Wbicie pierwszej łopaty będzie możliwe już latem. Gmina Orla odrobiła zadanie - plan zagospodarowania przestrzennego czeka już tylko na uprawomocnienie.

Na przełomie kwietnia i maja uprawomocni się uchwała rady gminy Orla (woj. podlaskie) dotycząca nowego planu zagospodarowania przestrzennego. To umożliwi szwedzkiemu koncernowi inwestycje, które dadzą pracę 2 tys. osób.

Piotr Selwesiuk, wójt Orli, ocenia, że biorąc pod uwagę m.in. zapowiedzi starostwa powiatowego w Bielsku Podlaskim o szybkiej procedurze wydawania pozwolenia na budowę, pierwszy etap inwestycji może zacząć się już w lipcu tego roku. Jak powiedział, uchwalony plan został opublikowany na początku kwietnia w dzienniku urzędowym województwa i uprawomocni się w ciągu miesiąca. To otworzy inwestorowi drogę do wystąpienia do starostwa o rzeczywiste wyłączenie gruntów z produkcji rolnej, a potem o wydanie pozwolenia na budowę. Piotr Selwesiuk poinformował o deklaracji starostwa, iż decyzji nadany zostanie rygor natychmiastowej wykonalności.

IKEA deklaruje, że łącznie za 340 mln EUR stanie tam fabryka, w której docelowo znajdzie pracę 2 tys. osób. Mają tam powstać tartak i fabryka ultracienkich płyt HDF oraz lakiernia, zaś w kolejnych etapach - fabryka mebli w oparciu o płyty HDF oraz fabryka drewnianych krzeseł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorządy odliczają czas do inwestycji IKEA