Samorządy za Tetrą i C2

Mariusz Zielke
11-10-2004, 00:00

Organizacje samorządowe zaapelowały do rządu o przyspieszenie decyzji w sprawie budowy systemów teleinformatycznych Tetra i C2 (systemy łączności i zarządzania służbami mundurowymi w sytuacjach kryzysowych). Uznano, że budowa Tetry i C2 w ramach offsetu towarzyszącego zakupowi F-16 jest olbrzymią szansą dla Polski.

Samorządowcy chcą od rządu decyzji w tej sprawie, gdyż na poziomie lokalnym sami planują inwestycje w systemy łączności i ratownictwa. Jeżeli rząd nie podejmie decyzji w sprawie systemów ogólnopolskich, projekty lokalne mogą okazać się z nimi niekompatybilne.

Czy taki apel samorządów pomoże w uruchomieniu wartych 4 mld zł projektów Tetra i C2? Prace nad nimi trwają już od ponad roku. Do stworzenia systemów powołano konsorcja firm m.in z udziałem Motoroli, Prokomu i Computerlandu. Ostatnio konsorcja deklarowały, że mogą rozpocząć realizację systemów od początku 2005 r., jeśli rząd zawrze z nimi umowę w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Samorządy za Tetrą i C2