Sampo obniżył prognozy na 2001 r.

Reuters
opublikowano: 22-08-2001, 00:00

Sampo obniżył prognozy na 2001 r.

Zysk operacyjny Sampo spadł w pierwszym półroczu o 21 proc. — do 1,13 mld EUR (4,4 mld zł), ale był nieco większy niż przewidywali analitycy. Firma spodziewa się, że ten rok będzie gorszy od poprzedniego, chociaż wcześniej zapowiadała, że w 2001 roku jej zysk po odliczeniu pozycji nadzwyczajnych i zysku z dywidendy będzie taki sam jak w 2000 r.

— Niepewna sytuacja na rynkach inwestycyjnych wpłynęła na spadek tempa sprzedaży ubezpieczeń na życie — podała spółka w komunikacie.

Od dłuższego czasu Sampo stara się przejąć kontrolę nad norweskim ubezpieczycielem Storebrand. Transakcję blokuje Den Norske Bank, który posiada około 10 proc. akcji Storebrand. Zgodnie z norweskim prawem, warunkiem przejęcia spółki jest skupienie 90 procent jej akcji. Fińska spółka zwróciła się do rządu Norwegii z prośbą, aby w jej przypadku prawo to zostało uchylone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sampo obniżył prognozy na 2001 r.