San Francisco nie chce rozpoznawania twarzy

ŁO
opublikowano: 15-05-2019, 13:28

San Francisco jest pierwszym miastem, które zakazuje używania technologii rozpoznawania twarzy przez publiczne jednostki.

- Ustawodawcy w San Francisco głosowali za zakazem używania rozpoznawania twarzy, stając się pierwszym amerykańskim miastem, które to uczyniło - informuje telewizja BBC

Zobacz więcej

Demonstracja możliwości technologii rozpoznawania twarzy na lotnisku w Hongkongu

REUTERS/Venus Wu/FORUM

Technologia nie będzie więc wykorzystywana przez lokalne agencje, jak choćby zarządcę  transportu publicznego, czy organy powołane do egzekwowania prawa. Co więcej, zakup jakiejkolwiek technologii nadzoru musi być zatwierdzony przez władze miasta.  

Przy okazji głosowania starły się ze sobą różne opinie. Jedni uważają, że taka decyzja narazi mieszkańców na niebezpieczeństwo i utrudni walkę z przestępczością, ale inni podkreślają, że technologia jest na razie mało wiarygodna, więc jej używanie może prowadzić do naruszenia prywatności i wolności obywateli.  

Agencja Reuters przypomina, że w ostatnich miesiącach do uregulowania kwestii jej używania wzywały organizacje zajmujące się prawami obywatelskimi i niektóre firmy, nawet te, które mają tego typu rozwiązania w swojej ofercie.  

San Francisco jest znanym hubem technologicznym, głównie dzięki powiązaniom z pobliską Doliną Krzemową.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu