Sanoma WSOY Group

GAS
opublikowano: 02-04-2008, 00:00

Firma, do której należy 55 procent udziałów w Young Digital Planet, to prawdziwy gigant na środkowoeuropejskim rynku multimediów.

Firma, do której należy 55 procent udziałów w Young Digital Planet, to prawdziwy gigant na środkowoeuropejskim rynku multimediów.

Korporacja Sanoma WSOY Group powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Sanoma Corporation, WSOY i Helsinki Media Company. W ubiegłym roku przychody grupy wyniosły 3 mld euro.

Siedziba główna korporacji mieści się w Helsinkach, gdzie rezyduje również firma Aatos Erkko, która jest głównym udziałowcem (około 24 proc.) SanomaWSOY. Erkko to rodzinny biznes założycieli najpopularniejszego dziennika Finlandii „Helsingin Sanomat”. Sanoma WSOY działa nie tylko w Polsce i Finlandii, lecz także w Litwie, Łotwie, Estonii, Chorwacji, Czechach, Danii, Holandii, Rumunii, Serbii, Słowenii, na Ukrainie i Węgrzech.

Firma wydaje gazety, kolorowe magazyny, książki, wydawnictwa edukacyjne i multimedialne, ma także sieć kin w krajach bałtyckich, grupę portali internetowych oraz sieć kiosków i księgarń. Jest również udziałowcem wielu przedsięwzięć radiowych i telewizyjnych, w tym kilku skandynawskich kanałów tv. Firma ma też sieć drukarń, które pracują nie tylko dla gazet wydawanych przez SanomaWSOY, ale także prowadzą działalność dla firm zewnętrznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Sanoma WSOY Group