SAP planuje redukcję 3 tys. miejsc pracy

Bloomberg, MD
opublikowano: 26-01-2023, 09:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

SAP, niemiecki dostawca oprogramowania wspierającego zarządzanie planuje zredukować zatrudnienie o ok. 2,5 proc., czyli blisko 3 tys. miejsc pracy i rozważa sprzedaż pozostałych udziałów w spółce Qualtrics International, informuje Bloomberg.

Prezes Christian Klein powiedział, że planowana redukcja zatrudnienia to działanie strategiczne i nie wynika z pogorszenia sytuacji spółki. Wyjaśnił, że celem reorganizacji i zachętą do pozbycia się udziałów w Qualtrics jest chęć skupienia się na największym biznesie SAP, usługach w chmurze. Było to główne źródło przychodów spółki w ubiegłym roku.

Bloomberg zwraca uwagę, że cięcie zatrudnienia w SAP wpisuje się w tendencję widoczną na świecie, gdzie kolejne spółki nowych technologii ogłaszają zwolnienie. Jedną z ostatnich jest amerykański IBM, który w środę zapowiedział redukcję 3,9 tys. miejsc pracy. Wcześniej w tym miesiącu podobne plany ogłosiły m.in. Alphabet, Microsoft i Amazon.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane