Sasin: korekty w przyszłym rządzie są potrzebne

  • PAP
opublikowano: 28-10-2019, 20:40

Korekty w przyszłym rządzie są potrzebne; mamy przed sobą nowe zadania, potrzeba do nich nowej konstrukcji, innego skonstruowania rządu wewnątrz - powiedział w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin.

"Blisko, coraz bliżej do tego, żeby nowy rząd powstał. Myślę, że najważniejsze już wiemy, czyli to, kto będzie szefem nowego rządu" - powiedział Sasin w PR24. Zaznaczył, że rozmowy na temat składu nowego rządu toczą się wśród najściślejszego kierownictwa PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia.

Pytany o podział ministerialnych tek pomiędzy koalicjantów Zjednoczonej Prawicy powiedział, że nie przewiduje, aby układ sił w rządzie zmienił się. "Nasi koalicjanci wskazywali po dwóch konstytucyjnych ministrów, po dwa resorty w rządzie. Wszystko na to wskazuje, że tak zostanie również dotychczas" - powiedział wicepremier.

Dodał jednak, że korekty w przyszłym rządzie są potrzebne. "Mamy pewne etapy za sobą, a pewne nowe zadanie przed sobą. Do tych nowych zadań potrzeba nowej konstrukcji, nowego rozłożenia akcentów, innego skonstruowania rządu wewnątrz" - stwierdził.

Sasin zapewniał, że obozowi Zjednoczonej Prawicy nie grozi rozłam. "My wszyscy, nie tylko w Prawie i Sprawiedliwości, ale też w partiach koalicyjnych, wiemy o co ta gra się toczy, jaka jest stawka tej gry politycznej" - powiedział zaznaczając, że stawką jest to, jaka będzie Polska i jak będą żyli Polacy.

"Jeśli ma się świadomość tej stawki, to różnego rodzaju ambicje, spory muszą schodzić na dalszy plan" - powiedział wicepremier. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy