Saski Partners widzi lepsze czasy dla przejęć

Grzegorz Nawacki
03-09-2010, 06:54

Doradca przygotowuje transakcję wartą kilkaset milionów euro. Krzysztof Opawski, partner Saski Partners, uważa, że na fuzje i przejęcia moment jest odpowiedni.

283 transakcje o wartości 8,2 mld EUR — tak według KPMG w pierwszym półroczu wyglądał rynek fuzji i przejęć w Polsce. Transakcji było 16 proc. więcej, a ich wartość wzrosła o 44 proc. Większość to sprzedaż spółek przez państwo, ale i tak bankierzy inwestycyjni mają pełne ręce roboty.

Krzysztof Opawski, partner Saski Partners
Zobacz więcej

Krzysztof Opawski, partner Saski Partners

— Otwartych pomysłów na transakcje jest bardzo dużo, ale od pomysłu do przeprowadzenia transakcji często mija ponad rok, a czasem kilka lat. Mamy kilkanaście projektów na różnym etapie zaawansowania i kilka, które są na drodze do zamknięcia. Stabilność warunków ekonomicznych jest kluczowa dla transakcji, a z tym jest lepiej — mówi Krzysztof Opawski, partner Saski Partners.

W 2009 r. Saski Partners doradzali przy dwóch transakcjach. W tym zamknęli już trzy (Wola Info, DSS i S4E), a czwarta — przejęcie Ruchu przez amerykański fundusz Eton Park Capital — jest na finiszu.

— Pracujemy nad projektami w przemyśle metalowym, budownictwie, branży deweloperskiej, energetycznej i nowych technologii. W ciągu kilku miesięcy spodziewamy się zamknięcia kolejnych tran-sakcji. Pracujemy nad transakcją o wartości kilkuset milionów euro — mówi Dominik Olszewski, partner Saski Partners.

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Saski Partners widzi lepsze czasy dla przejęć