Sawicki zapowiada poprawę pracy agencji, zwłaszcza ARiMR

DI, PAP
opublikowano: 13-01-2008, 19:43

Usprawnienie pracy agencji, a zwłaszcza Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki podczas niedzielnego spotkania z rolnikami w Bielinach (Świętokrzyskie).

Szef resortu rolnictwa obiecał, że "mimo trudności" uruchomione zostaną w tym roku wszystkie działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Resort dołoży starań, by rozpoczęło się także wypłacanie pieniędzy przyznanych w ramach programu.

Sawicki przyznał, że wprawdzie akredytację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - a także decyzję Komisji Europejskiej w tej sprawie - mamy już od września, ale w praktyce niewiele uczyniono od tamtego czasu dla uruchomienia i wdrożenia niezbędnych działań.

"Chcemy dokonać szybkiego przeglądu spraw, łącznie z wymianą kadr; mam nadzieję, że niebawem w ARiMR będą zmiany i zacznie się normalna praca, bo nie może być tak, że najdroższy w Europie system informatyczny jest najmniej funkcjonalny" - podkreślił minister.

Najwcześniej ruszy program Młody Rolnik. Będą z niego mogły skorzystać m.in. osoby, które przejęły gospodarstwa po 1 stycznia zeszłego roku i spełniają wszystkie inne kryteria -zapewnił minister. Dodał, że w tej sprawie zostało zmienione rozporządzenie. Sawicki nie poinformował, kiedy rozpocznie się nabór wniosków.

Szef resortu wyjaśnił, że obsługa uczestników programu Młody Rolnik odbywać się będzie "ręcznie", a równocześnie usprawniany będzie system komputerowy.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi odwiedził Bieliny, a także Włoszczowę i Modliszewice na zaproszenie marszałka świętokrzyskiego. Sawicki przedstawił rolnikom plany resortu i odpowiadał na pytania dotyczące produkcji rolnej. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane