Schetyna i Kuchciński o budżecie i koalicji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 14-01-2006, 10:59

Platforma Obywatelska nie jest zadowolona z ustaleń w sprawie terminu głosowania nad budżetem. Wczoraj posłowie zgodzili się, by jutro odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, a 24 stycznia - głosowanie nad nią.

Platforma Obywatelska nie jest zadowolona z ustaleń w sprawie terminu głosowania nad budżetem. Wczoraj posłowie zgodzili się, by jutro odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, a 24 stycznia - głosowanie nad nią.

Grzegorz Schetyna z PO, który był gościem Sygnalów Dnia powiedział, że wydłużanie terminu przez PiS miało pokazać, że jest możliwe rozwiązanie tego Sejmu. Jego zdaniem, chodziło też o wywarcie presji na mniejsze ugrupowania. Sekretarz generalny Platformy powtórzył, że najlepszy był kalendarz prac nad budżetem przyjęty przez konwent - dziś drugie czytanie, a głosowanie jutro.

Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński zaprzeczył, jakoby jego partii chodziło o przedterminowe wybory. Podkreślił on, że Prawo i Sprawiedliwość chciało spokojnie pracować nad budżetem - najpierw zastanowić się nad zaproponowanymi ostatnio zmianami, a dopiero później głosować. Kryzys w Sejmie dotyczył terminu głosowania nad projektem budżetu. PiS chciał, by doszło do niego 25 stycznia, natomiast opozycja, by - tak jak planowano - jutro.

Wiceprzewodniczący Klubu PiS oświadczył, że jego ugrupowanie nie zawarło porozumienia programowego z PSL i Samoobroną. Marek Kuchciński powiedział, że zmierza ono do zbudownia większościowej koalicji w Sejmie do głosowania nad budżetem.

Wiceprzewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył, że w takiej sytuacji nie ma powrotu do wspólnych rozmów o programie między jego partią i Prawem i Sprawiedliwością. Dodał, że porozumienie z PSL i Samoobroną wymusi na PiS zmianę programu, aby był on do przyjęcia dla tych partii.Marek Kuchciński podkreślił, że w programie rządu Kazimierza Marcinkiewicza znalazła się znacza część postulatów innych ugrupowań. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość kładzie nacisk przede wszystkim na oczyszczenie państwa z korupcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane