Schetyna: PO nie widzi powodów, by wrócić do rozmów z PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-10-2005, 11:59

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna powiedział dziennikarzom w czwartek przed południem, że rozmowy z PiS zakończyły się w środę i Platforma nie widzi powodów, żeby można było do nich wrócić.

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna powiedział dziennikarzom w czwartek przed południem, że rozmowy z PiS zakończyły się w środę i Platforma nie widzi powodów, żeby można było do nich wrócić.

PO - dodał - nie widzi powodu do powrotu do rozmów z PiS po środowych wydarzeniach, czyli po odrzuceniu głosami PiS, Samoobrony, LPR i PSL kandydata PO na marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i po wyborze szefa Samoobrony Andrzeja Leppera na jednego z pięciu wicemarszałków.

"Rozumiemy, że PiS rozmawia teraz z Samoobroną, z PSL i LPR na temat wspólnego rządu" - powiedział Schetyna.

Dodał, że dzisiaj trudno mu sobie wyobrazić, co musiałoby się stać, aby powrót PO do rozmów z PiS stał się możliwy. "Bo musiałaby zostać zerwana koalicja PiS, Samoobrony, LPR i PSL. A to jest decyzja Prawa i Sprawiedliwości, a nie nasza" - powiedział polityk PO.

Na uwagę, że politycy PiS mówią, że takiej koalicji nie ma, Schetyna odparł: "Państwo byli wczoraj w Sejmie i widzieli to, co i my widzieliśmy".

"Co innego słyszymy w zamkniętych rozmowach, co innego w telewizji i radiu, a jeszcze inne są prawdziwe działania, czyli naciśnięcie guzików i głosowania. Są trzy różne prawdy - najbardziej demonstracyjna jest ta ostatnia, czyli to, jak wyglądają głosowania" - powiedział Schetyna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane