Czytasz dzięki

Schetyna: w środę zbierze się zarząd PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 12:10

W środę, gdy znane już zapewne będą oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zbierze się zarząd Platformy Obywatelskiej - poinformował w poniedziałek PAP sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

W środę, gdy znane już zapewne będą oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zbierze się zarząd Platformy Obywatelskiej - poinformował w poniedziałek PAP sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

    Zarząd Platformy podsumuje kampanię parlamentarną i wyniki wyborów. Władze PO zastanowią się też - jak powiedział Schetyna - "nad dalszymi krokami w kontekście wyborów prezydenckich i aktualnej sytuacji, bo ona będzie dynamiczna".

    Już w niedzielę wieczorem, gdy stało się jasne, że wybory wygrało PiS przed PO, liderzy Platformy oświadczyli, że inicjatywa w sprawie tworzenia nowego rządu należy PiS.

    We wtorek po południu lub w środę rano rozpoczną się rozmowy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z przedstawicielami ugrupowań, które zdobyły miejsca w Sejmie, w których ma zostać ustalone kto otrzyma nominację na premiera i misję stworzenia nowego rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane