Schodami w górę

MAS
opublikowano: 22-03-2013, 00:00

W sobotę 9 marca w Warszawie po raz trzeci odbył się bieg na szczyt biurowca Rondo 1, zaliczany do wyścigów Towerrunning World Cup.

Bartosz Świątkowski o ułamek sekundy pokonał lidera Pucharu Świata Piotra Łobodzińskiego i tym samym po raz drugi zwyciężył w Biegu na szczyt Rondo 1. Łobodziński i Świątkowski zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu Towerrunning World Cup. W rywalizacji kobiet najlepsza była Izabela Zatorska. Na podium stanęły również Dominika Wiśniewska-Ulfik oraz zeszłoroczna triumfatorka Anna Ficner. Na czwartym miejscu zameldowała się najszybsza zawodniczka z zagranicy Lenka Svabikova (Czechy). Na starcie stanęło 500 osób. Bieg to nie tylko rywalizacja sportowa. Dzięki wniesionym przez zawodników opłatom startowym organizatorzy przekazali 16 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone. Dodatkowe 8,6 tys. zł zebrano dzięki zaproszonym gościom, którzy wystartowali w zawodach. Na 37. piętro wieżowca Rondo 1 wbiegli: Paulina Sykut-Jeżyna, Waldemar Błaszczyk, Tomasz Sianecki oraz Marek Jóźwiak. Pomysłodawcą imprezy jest działająca na europejskich i azjatyckich rynkach firma private equity MGPA. Firma zarządza MGPA Europe Fund II, do którego należy biurowiec Rondo 1.