Scholz: kryptowaluta Facebooka to „wilk w owczej skórze”

opublikowano: 07-12-2020, 17:34

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz dał do zrozumienia, że zmiana nazwy kryptowaluty Facebooka nie robi wielkiej różnicy jeśli chodzi o obawy europejskich regulatorów dotyczące jej wprowadzenia, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że około tydzień temu Libra Association zmieniła nazwę proponowanej kryptowaluty z Libra na Diem, czyli po łacinie „dzień”. Stowarzyszenie zasygnalizowało chęć wypuszczenia kryptowaluty bazującej na dolarze amerykańskim już w 2021 roku. Facebook, który ogłosił w czerwcu 2019 roku zamiar wypuszczenia Libry, w ostatnim czasie stara się pomniejszyć swoją rolę w projekcie.

Olaf Scholz, fot. Bloomberg
Olaf Scholz, fot. Bloomberg

W poniedziałek, po wideokonferencji z ministrami finansów państw G7 poświęconej kryptowalutom, Scholz podkreślał, że uważa zmianę nazwy wirtualnego pieniądza Facebooka tylko za „kosmetyczną zmianę”.

- Wilk w owczej skórze nadal pozostaje wilkiem – powiedział niemiecki minister finansów o kryptowalucie Facebooka. – Dla mnie jasne jest, że Niemcy i Europa nie mogą i nie zaakceptują jej wejścia na rynek kiedy ryzyka regulacyjne nie są adekwatnie rozstrzygnięte – dodał.

Scholz podkreślił, że należy zrobić wszystko co możliwe, aby zapewnić, „że monopol walutowy nadal pozostanie w rękach państw”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane