Ściągnij „Pomoc w Górach”

opublikowano: 11-12-2015, 13:33

Dostępna jest już nowa aplikacja, która umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy w górach.

Jak zwiększyć własne bezpieczeństwo w górach? Wyruszając na szlak, warto zgłosić to właściwym służbom. Już teraz można skorzystać z aplikacji „Pomoc w Górach” (wcześniej zapowiadanej jako mGOPR). Od 11 grudnia jest gotowa do pobrania – działa na platformach Android i iOS. Aplikacja została opracowana przez polską firmę informatyczną Transition Technologies i przekazana Grupie Beskidzkiej GOPR.

Zobacz więcej

Transition Technologies

Narzędzie umożliwia szybkie wezwanie pomocy, bez znajomości numeru ratunkowego. Ułatwia także lokalizację poszkodowanego – dane o jego położeniu automatycznie zapisują się na portalu w beskidzkiej stacji centralnej GOPR. 

– Nakłaniamy wszystkich turystów do korzystania z aplikacji w trakcie wędrówek po górskich szlakach. Nam ratownikom, umożliwi to szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia i przyśpieszenie akcji ratowniczej, a samym turystom pozwoli poczuć się bezpieczniej – zapewnia Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR.

- Aplikacja jest odpowiedzią na bieżące potrzeby ratowników górskich. Bezpośrednio przyczynia się też do ratowania ludzkiego życia i zdrowia – dodaje Konrad Świrski, prezes Transition Technologies.

Jak wynika z przedstawionych przez jednostkę danych, tylko w pierwszym kwartale 2015 r. na obszarze Beskidów rannych w wypadkach górskich zostało blisko 1,4 tys. osób. Do 13 akcji ratowniczych konieczne było użycie śmigłowca.

Aplikacja na razie obsługuje określony teren, w przyszłości jej zasięg ma być zwiększony. 

Więcej na temat aplikacji możesz przeczytać w artykule: Aplikacja uratuje Cię w górach >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ściągnij „Pomoc w Górach”