Seagate szkoli przez internet

Marcin Złoch
opublikowano: 16-07-2003, 00:00

Wytwarzająca dyski twarde firma Seagate Technology umożliwia swoim partnerom odbycie bezpłatnych internetowych szkoleń produktowych. Polski jest jednym z sześciu dostępnych języków.

Seagate Technology, producent dysków twardych, wprowadził dla swoich autoryzowanych resellerów program szkoleń Start (Seagate Technology Authorized Reseller Training). Założeniem internetowych szkoleń jest wspieranie rozwoju biznesu partnerów handlowych i umacnianie relacji z nimi.

Program Start jest dostępny w sześciu wersjach językowych — angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej oraz polskiej. Obecnie na program składają się 3 szkolenia z produktów Seagate Technology: 2 spolszczone „Personal Storage” i „Zrozumieć interfejsy dysków twardych”, oraz dostępne tylko w języku angielskim — „Produkty firmy Seagate przeznaczone dla przedsiębiorstw”.

— Start proponuje darmowe szkolenia produktowe on-line oraz możliwość interaktywnego zdobywania wiedzy na temat produktów firmy Seagate. Dzięki programowi użytkownik uzyskuje 24-godzinny dostęp do aplikacji i sposobność wyboru swojej osobistej ścieżki szkoleń — przekonuje Wojciech Puchalski, kierujący Seagate Technology w Polsce.

Szkolenia Start są częścią programu partnerskiego firmy Seagate. Grupuje on współpracujące podmioty na czterech poziomach, uzależnionych od wielkości partnera. Poziom Premium Partner jest skierowany do kluczowych dystrybutorów. W Polsce są to firmy: Optimus, Action, California Acces i Emitel. Szef Seagate’a nie planuje rozszerzenia tej grupy. Firmy tej grupy muszą kupować dyski u dystrybutorów generalnych.

— Głównymi dystrybutorami w Polsce są ABC Data, Asbis i Incom. Przyjęliśmy model centralny, żeby nie zarządzać wieloma podmiotami, a współpracować z kilkoma międzynarodowymi firmami, odpowiadającymi za sprzedaż na danym obszarze — informuje Wojciech Puchalski.

Drugim poziomem partnerstwa jest System Integrator Program. Zakwalifikowani są do niego najwięksi producenci komputerów np.: HP i IBM. Wśród 30 tego typu firm działających w Europie, znalazły się dwie polskie: JTT Computers i NTT System.

Trzecim stopniem partnerstwa jest Enterprise Program. W Polsce na razie nie przynależy do niego żadna firma. Według szefa oddziału Seagate’a, trwają poszukiwania firmy mogącej poprowadzić sprzedaż zaawansowanych rozwiązań storage, jednak wymagane są obroty przekraczające dziesiątki tysięcy USD. Najliczniejszą grupą, liczącą około 2 tys. firm, są mali składacze i sklepy komputerowe, zaliczone do grona Resource Resseler. To właśnie do nich jest skierowany program edukacyjny Start, po którego ukończeniu uzyskuje się certyfikat autoryzowanego resellera, przekładający się na atrakcyjniejsze warunki finansowe dla partnera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Seagate szkoli przez internet