Seal of Excellence ratunkiem dla maluchów

opublikowano: 19-12-2018, 22:00

Mazowieckie przedsiębiorstwa, które przeszły przez sito Komisji Europejskiej i mają certyfikat Seal of Excellence (Pieczęć Doskonałości), mogą liczyć na dotacje wspierające projekty B+R.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła konkurs z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Działalność badawczo-rozwojowa”). Do podziału między wnioskodawców jest ok. 13 mln zł. Przyznanie tych pieniędzy dla przedsiębiorców, którzy się zgłoszą, jest niemal pewne. Ich projekty są nowatorskie i potwierdzone Pieczęcią Doskonałości. Firmy muszą spełnić tylko kryteria dostępu i dostosować się do reguł związanych z przyznawaniem pomocy publicznej. Granty pokryją koszty badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych. Elementem projektu mogą być również prace przedwdrożeniowe. Nabór jest adresowany wyłącznie do firm, które wcześniej ubiegały się o wsparcie z programu Horyzont 2020 i otrzymały status Seal of Excellence w drugiej fazie „Instrumentu dla MŚP”. Rozstrzygnięcie naboru planowane jest na sierpień 2019 r.

WAŻNA DATA

31.12 Od tego dnia firmy z województwa mazowieckiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WM. Nabór zakończy się 27 marca 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu