Seco/Warwick skupi akcje własne

ISBnews
opublikowano: 31-10-2014, 07:00

Akcjonariusze Seco/Warwick zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o przeprowadzeniu skupu do 1,5 mln akcji własnych, stanowiących 13,97% kapitału po cenie od 10 zł do 27,50 zł.

 Według uchwały, spółka utworzy na ten kapitał rezerwowy w kwocie 41,75 mln zł, podało Seco/Warwick.

"Spółka nabywać będzie akcje własne na warunkach i zasadach opisanych poniżej: 1) maksymalna liczba nabytych akcji własnych nie przekroczy 1.500.000; 2) łączna wartość nominalna nabywanych akcji własnych w momencie ich nabycia oraz będąca w posiadaniu spółki i jej jednostek zależnych w danym momencie nie przekroczy 13,97 % kapitału zakładowego spółki; 3) nabywane akcje własne będą w pełni pokryte; 4) kwota minimalnej zapłaty za jedną akcję własną wynosić będzie 10 zł, a kwota maksymalna zapłaty za jedną akcję własną wynosić będzie 27,50 zł" - czytamy w przyjętej uchwale NWZ.

Z uchwały wynika również, że w związku z udzielonym upoważnieniem dla zarządu do nabywania akcji własnych, spółka tworzy kapitał rezerwowy w kwocie 41.750.000 zł, poprzez przeniesienie tej kwoty z kwot kapitału zapasowego.

"Nabywanie akcji własnych może nastąpić w drodze: (i) wezwania na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, (ii) oferty skupu akcji skierowanej do akcjonariuszy spółki, tak aby w możliwie największym zakresie zapewnić równe traktowanie wszystkich akcjonariuszy spółki lub (iii) w trybie określonym w Rozporządzeniu Komisji (WE) Nr 2273/2003 z dnia 22 grudnia 2003 r. wykonującego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do zwolnień dla programów odkupu i stabilizacji instrumentów finansowych" - czytamy dalej w uchwale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane