Secus idzie i wprowadzi na giełdę

Anna Borys
opublikowano: 14-02-2007, 00:00

W ciągu trzech lat spółka chce doprowadzić na parkiet nawet 15 spółek. Sama także tam się wybiera.

W ciągu trzech lat spółka chce doprowadzić na parkiet nawet 15 spółek. Sama także tam się wybiera.

Secus, spółka działająca na rynku private equity, zbiera kapitał na inwestycje. W tym celu przeprowadza koleją emisję certyfikatów funduszu Secuz I FIZ. Tym razem jednak na znacznie większą skalę.

— Pierwsza emisja była raczej próbna. Musieliśmy zebrać 4 mln zł, które były niezbędne do zarejestrowania funduszu — tłumaczy Marcin Juzoń, prezes spółki.

Warto pamiętać, że certyfikaty serii A miały znakomite powodzenie. Rozeszły się w ciągu sześciu godzin.

— W marcu chcemy wpuścić na rynek 100 mln zł — dodaje prezes.

Na razie Secus zbiera pieniądze. Jak zamierza je zainwestować?

— Kapitał z pierwszej emisji poszedł na zakup dwóch spółek z branży nowych technologii — wyjaśnia prezes.

Za 100 mln zł fundusz zrealizuje co najmniej pięć projektów.

— Docelowo portfel będzie się składał z około 50 proc. spółek nowej technologii i 50 proc. innych — powiedział Mirosław Fabryczny, dyrektor departamentu zarządzania portfelami.

Wcześniej Secus, który składa się z domu maklerskiego Secus Asset Management oraz Secus Property, sam trafi na giełdę. W tym celu przekształca się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną. Najpóźniej w czwartym kwartale zadebiutuje na GPW. Emisja szacowana jest na nie więcej niż 40 mln zł.

— 10 mln zł zasili Secus AM. Chcemy wprowadzić nowe narzędzia finansowe, rozbudować sieć sprzedaży i uruchomić działalność dilerską — tłumaczy Marcin Juzoń.

Reszta kapitału trafi do Secus Property — spółka powiększy potencjał inwestycyjny.

W tym roku z portfela Secusa trafią na giełdę trzy spółki. Najszybciej, bo już w najbliższych tygodniach, zadebiutuje Pronox z branży nowych technologii. W ciągu najbliższych 12 miesięcy wejdą też Reporter, sieć odzieżowa i Agito.pl sklep internetowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane