Czytasz dzięki

Sędzia ma się szkolić. Tylko za co?

DI, PAP
opublikowano: 11-09-2012, 08:42

Wszystko wskazuje, że w 2013 r. zostaną obcięte szkolenia prowadzone przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP). Będzie mniej zajęć dla kadry wymiaru sprawiedliwości, a już teraz nie jest ich dużo – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

KSSiP obliczyła bowiem, że dostanie prawie 8 mln zł mniej niż potrzebuje. I jedynie na dokształcaniu będzie mogła zaoszczędzić.

Środowisko sędziowskie jest zbulwersowane. Tym bardziej, iż jak przypomina "DGP", w związku ze sprawą Amber Gold dopiero co politycy alarmowali, że prawnicy są niedouczeni, a rząd zapowiadał zwiększenie liczby szkoleń.

"To, co robi rząd jest po prostu nieuczciwe w stosunku do sędziów. Jesteśmy przecież rozliczani z tego, czy się szkolimy. To jest nasz ustawowy obowiązek" – mówi wiceszef Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Rafał Puchalski.

Jak tłumaczy "DGP", podnoszenie kwalifikacji jest brane pod uwagę m.in., gdy sędzia stara się o awans. Ponadto od 2013 r. ich praca będzie okresowo oceniania i tu też będą rozliczani ze szkoleń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane