Segment usług finansowych napędza zyski Tencent Holdings

opublikowano: 15-05-2019, 13:09

Miniony kwartał okazał się udany dla Tencent Holdings, największej chińskiej platformy finansowo-rozrywkowej, w tym gier wideo, donosi Reuters.

Zysk przedsiębiorstwa w okresie trzech miesięcy do marca włącznie wzrósł o 17 proc. do 27 mld juanów (3,93 mld USD). Mediana oczekiwań analityków była zdecydowanie niższa i zakładała wynik na poziomie 19,4 mld juanów. 

Podobną, sięgającą 16 proc., dynamikę wzrostu odnotowano w przypadku przychodów, które zamknęły się kwotą 85,5 mld juanów wobec 88,2 bln prognozy.

Dobre rezultaty spółka zawdzięcza przede wszystkim usługom biznesowym i FinTech, których wyniki Tencent opublikował po raz pierwszy. Usługi obejmujące m.in. płatności i „chmurę” wygenerowały 21,8 mld juanów przychodów, co w porównaniu z poprzednim okresem dało 44-proc. wzrost. 

To więcej niż dotychczasowa lokomotywa, jaką był segment gier mobilnych. W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. przyniosły one przychód rzędu 21,2 mld juanów o 2 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2018 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu