Sejm odrzucił informację rządu o PKP

24-06-2004, 19:18

PAP: Sejm odrzucił w czwartek informację rządu w sprawie aktualnej sytuacji PKP. Za wnioskiem o odrzucenie informacji głosowało 255 posłów, przeciw było 195. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

W ubiegły piątek informację w imieniu rządu przedstawił wiceminister infrastruktury Andrzej Piłat.

Z informacji wynika, że Polskie Koleje Państwowe do końca tego roku zostaną dofinansowane łącznie kwotą 3 mld 520 mln zł, licząc ze środkami pomocowymi z Unii Europejskiej. To dwuipółkrotnie wyższe środki w porównaniu z kwotami przyznanymi w 2003 roku.

W budżecie na ten rok dla PKP zapisano 550 mln zł, z czego 350 mln zostało już wypłacone. Przy czym 200 mln zł zostało wypłacone w ramach tzw. kontraktów wojewódzkich, a 150 mln zł podzielono po równo dla każdego wojewody.

Według rządu polskie koleje mają szanse nie tylko utrzymać pozycję na naszym rynku, ale i zdobyć rynki europejskie. Warunkiem jest rozwój spedycji, wyposażenie w specjalistyczny tabor kolejowy i unowocześnienie organizacji ruchu na kolei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sejm odrzucił informację rządu o PKP