Sejm zajmie się Lepperem za dwa tygodnie

opublikowano: 10-01-2007, 14:23

Posłowie zajmą wnioskiem o wotum nieufności wobec Andrzeja Leppera na kolejnym posiedzeniu izby.

Marszałek Sejmu Marek Jurek zdecydował, że posłowie zajmą się złożonym przez PO wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera na kolejnym posiedzeniu izby - poinformował w środę szef klubu PO Bogdan Zdrojewski.

Następne posiedzenie Sejmu rozpocząć się ma 24 stycznia.

Zgodnie z regulaminem izby, Sejm rozpatruje wniosek o wotum nieufności na najbliższym posiedzeniu przypadającym po upływie 7 dni od dnia zgłoszenia wniosku. Uchwalenie wotum nieufności wobec ministra wymaga 231 głosów - większości ustawowej liczby posłów.

Platforma złożyła wniosek we wtorek wieczorem. W uzasadnieniu PO ocenia, że Lepper "obniża wiarygodność polskiego rządu", bo "toleruje w swoim politycznym otoczeniu ludzi, wobec których prokuratura toczy wiele postępowań". Zdaniem Platformy, Lepper "utracił zdolność i wiarygodność kierowania Ministerstwem Rolnictwa oraz podległymi mu agencjami i funduszami".

Lepper uznał wniosek za "typowo polityczny". "Nie ma on nic wspólnego z moją pracą jako ministra rolnictwa" - uważa wicepremier. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane