Sejm znowelizował ustawę Prawo telekomunikacyjne

(Marek Druś)
08-12-2006, 11:47

Sejm znowelizował w piątek ustawę Prawo Telekomunikacyjne. Nowela dotyczy procedur przetargowych na wolne częstotliwości i rezerwacji częstotliwości.

Sejm znowelizował w piątek ustawę Prawo Telekomunikacyjne. Nowela dotyczy procedur przetargowych na wolne częstotliwości i rezerwacji częstotliwości.

Nowelizację przyjęto niemal jednogłośnie - przy 1 głosie wstrzymującym. Głosowało 405 posłów.

Zgodnie z nowelą przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.

Unieważnienie przetargu lub konkursu będzie mogło nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.

W piątkowym głosowaniu Sejm przyjął poprawkę do poselskiego projektu nowelizacji, zgodnie z którą prezes UKE może zmienić lub cofnąć decyzję o rezerwacji danej częstotliwości w wypadku jej niewykorzystywania przez rezerwującego przez 6 miesięcy od daty rezerwacji. Chodzi o brak wykorzystania częstotliwości z przyczyn leżących po stronie podmiotu, który się o nią ubiegał.

Podobnie prezes UKE będzie mógł w drodze decyzji zmienić lub cofnąć taką rezerwację, jeśli częstotliwość będzie "wykorzystywana w sposób nieefektywny".

Nowelizacja ma wejść w życie 14 dni od daty jej ogłoszenia.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm znowelizował ustawę Prawo telekomunikacyjne