Seksowna bielizna w e-sklepie zakonnicy

Oryginalne szlafmyce i fikuśne koszulki nocne – to tylko niektóre produkty ze sklepu internetowego założonego przez zakonnicę, s. Małgorzatę Chmielewską

Seksowne jest to, co jest zakryte, ale pięknie zakryte — twierdzi s. Małgorzata i zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą niezwykłej manufaktury, którą uruchomiła. Jest tam w czym wybierać. Dla małżonki — zwiewny komplet „Cukiereczek”, zaprojektowany na wzór bielizny noszonej przez nasze babcie. Dla małżonka — urocza szlafmyca. Dla młodej pary — szafka nocna z miejscowej stolarni lub ręcznie haftowany obrus. Dla smakoszy — mus agrestowy bez konserwantów lub musztarda pomidorowa, jaką jadają w Świętokrzyskiem.

Bo SkarbyPrababuni.pl — sklep, który prowadzi założona przez s. Małgorzatę Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia — to worek pełen pomysłów na oryginalny prezent i rzadka okazja, by przy okazji wesprzeć naprawdę pomysłowe charytatywne dzieło.

Dochód z jego sprzedaży wędruje bezpośrednio do kieszeni zatrudnionych przez fundację bezrobotnych, więc im większa sprzedaż, tym więcej osób zaktywizowanych zawodowo. W manufakturze pracuje obecnie 20 bezrobotnych. Dzięki pomysłowi s. Chmielewskiej mają nie tylko źródło dochodu, ale także dodatkowe doświadczenie, które ma potem zaowocować pełnym powrotem do życia zawodowego. — Bardziej niż jałmużny od państwa lub Kościoła oni potrzebują pracy — mówi s. Małgorzata.

Dlaczego jednak produkują damską bieliznę, a nie na przykład filcowe rękawice? — Bo człowiek, aby się rozwijać potrzebuje nie tylko jakiejkolwiek pracy, ale pracy, której owoce będą piękne — mówi zakonnica. Autorką wszystkich projektów dla szwalni jest współpracownica s. Małgorzaty — Tamara Kwarcińska-Smajkiewicz. To ona wpadła na pomysł, aby produkowana przez nich i sprzedawana bielizna nawiązywała do noszonej przez nasze prababcie.

— To przecież zapełnia rynkową niszę, bo nigdzie indziej nie ma takich ubrań — twierdzi s. Chmielewska. W ofercie nie znajdziemy koronkowych stringów, lecz raczej skromne, ale pobudzające wyobraźnię szorty.

Podobnie jest ze sprzedawanymi w SkarbyPrababuni.pl wytworami przetwórni owoców i warzyw, prowadzonej przez fundację. Ich sok malinowy czy dżem truskawkowy to obecnie najczęściej kupowane w sklepie online produkty.

— Korzystamy z mody na jedzenie ekologiczne i ręcznie robione — mówi s. Małgorzata. Sklep chce się rozwijać: poszerzać gamę oferowanych wyrobów i aktywizować zawodowo coraz więcej szukających pracy osób. Jedyne, co stoi na przeszkodzie, to oczywiście pieniądze, bo ciągle jest to biznes niedochodowy i ponoszone koszty przewyższają osiągany przychód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Seksowna bielizna w e-sklepie zakonnicy