Seksskandal w Aviva

KNS, thisislondon.co.uk
opublikowano: 27-10-2009, 11:06

Planowana ekspansja jednego z największych ubezpieczycieli na świecie stanęła pod znakiem zapytania – donosi thisislondon.co.uk. A wszystko przez skandal obyczajowy z udziałem prezesa spółki, Andrew Mossa.

Pierwsze przecieki nt. skandalicznego romansu opublikował „London Evening Standard”. W kolumnie „City Spy” można było przeczytać, że prezes giganta ubezpieczeniowego Andrew Moss od dłuższego czasu spotykał się czysto prywatnie z Deirdre Moffat, kierowniczką działu HR w Avivie. Nie przeszkadzał im fakt, że mąż Moffat również pracuje w Avivie. W końcu ojciec czwórki dzieci zostawił swoją rodzinę, aby móc żyć ze swoją kochanką. Na zebraniu rady nadzorczej przyznał się do swoich grzechów i zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki. Wkrótce po tym spółkę opuściła Deirdre Moffat.

Media opisujące szczegóły historii Mossa przypominają, że w ub.r. zarobił 2,2 mln funtów. Pytany przez dziennikarzy, czy ten poziom wynagrodzenia jest dla niego motywujący, zdradził że owszem, ale tylko do pewnego stopnia. „To, co naprawdę mnie motywuje, to fakt, że ludzie, którymi kieruję, zapewniają spokój ducha 45 mln klientów na całym świecie’ – mówił Moss.

Dzień po ujawnieniu informacji o skandalu Aviva zrezygnowała z konferencji, na której miała pochwalić się nowymi planami rozwoju w Europie. Grupa planuje scentralizować europejską działalność w holding i przenieść aktywność - ze względów podatkowych - do Irlandii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, thisislondon.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Seksskandal w Aviva