Selvita ogłosiła strategię i zamiar emisji akcji

aktualizacja: 02-08-2017, 08:29

Zarząd Selvity ogłosił strategię na lata 2017-2021 W planach jest duża emisja akcji.

"Zarząd spółki podjął decyzję o wyborze strategii generowania większej wartości dodanej poprzez samodzielne finansowanie wczesnych faz badań klinicznych nad nowymi potencjalnymi lekami" - podano.

Zobacz więcej

Selvita, której prezesem jest Paweł Przewięźlikowski,zamierza wyemitować akcje o wartości nawet 140 mln zł. ARC

Celem spółki jest podpisanie kontraktu partneringowego na dalszy rozwój i komercjalizację cząsteczki SEL120 w II fazie badań klinicznych, na warunkach kilkakrotnie lepszych niż w przypadku kontraktu na SEL24 oraz samodzielny rozwój i sprzedaż jednego projektu rocznie w latach 2018-20, w tym: w roku 2018 w obszarze terapii celowanych w fazie odkrycia lub przedklinicznej, w roku 2019 w obszarze metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu w fazie przedklinicznej lub klinicznej, w roku 2020 w obszarze immunoonkologii w fazie klinicznej;

Po stronie finansowej zakładany jest wzrost przychodów i rentowności w segmencie usługowym oraz wzrost kapitalizacji powyżej 2 mld zł. Obecnie wynosi nieco ponad 0,7 mld zł.

Spółka planuje w latach 2017-2021 wydać na inwestycje około 360 mln zł, z czego 260 mln zł w rozwój produktów. Finansowanie mają zapewnić dotacje, środki własne oraz emisja akcji o wartości 140 mln zł. Emisja do 2,2 mln akcji planowana jest na IV kwartał 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Selvita ogłosiła strategię i zamiar emisji akcji