Selvita planuje sprzedać akcje za 140 mln zł

opublikowano: 22-01-2018, 08:19
aktualizacja: 22-01-2018, 08:22

Selvita zaoferuje do 2,2 mln akcji nowej emisji, z której chciałaby zdobyć 140 mln zł. Pieniądze pójdą na realizację strategii na lata 2017-2020.

Przeprowadzenie oferty planowane jest w pierwszym kwartale 2018 r., przy czym ostateczna decyzja dotycząca terminu uzależniona będzie od sytuacji na rynku, zaznaczono w komunikacie.

Emisja odbędzie się bez prawa poboru, jednak zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w pierwszej kolejności nowe akcje zostaną przydzielone inwestorom, którzy wyrażą chęć uczestniczenia w ofercie w zgodzie z jej parametrami oraz przedstawią odpowiednie dokumenty potwierdzające fakt, że byli akcjonariuszami Selvity we wskazanym dniu referencyjnym, który zostanie określony po zatwierdzeniu prospektu przez KNF.

"Tacy inwestorzy będą mieli możliwość objęcia akcji nowej emisji w proporcjach, które pozwolą im utrzymać dotychczasowe zaangażowanie kapitałowe w spółce. W drugiej kolejności akcje zostaną przydzielone na zasadach określonych w prospekcie emisyjnym" - dodano.

Funkcję współzarządzających księgą popytu będą pełnić Vestor Dom Maklerski oraz Bank Zachodni WBK.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Selvita planuje sprzedać akcje za 140 mln zł