Menedżerowie Selvity założyli lock-up na akcje

Kamil Zatoński
opublikowano: 24-01-2018, 08:47
aktualizacja: 24-01-2018, 08:54

Członkowie władz Selvity w związku z planem przeprowadzenia oferty publicznej do 2,2 mln akcji zobowiązali się do niesprzedawania akcji przez 12 miesięcy od pierwszego notowania walorów nowej emisji.

Jak zastrzeżono, zobowiązanie dotyczy akcji już posiadanych, a także tych, które mogą zostać kupione w okresie trwania umowy.

Selvita, której prezesem jest Paweł Przewięźlikowski,zamierza wyemitować akcje o wartości nawet 140 mln zł.
Zobacz więcej

Selvita, której prezesem jest Paweł Przewięźlikowski,zamierza wyemitować akcje o wartości nawet 140 mln zł. ARC

Rozporządzenie akcjami przez akcjonariusza w trakcie trwania Ookresu lock-up może mieć jednak nastąpić w przypadku np. sprzedaży lub zamiany posiadanych akcji w odpowiedzi na publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki, zbycia posiadanych akcji w wyniku zastosowania się przez akcjonariusza do prawomocnego orzeczenia sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej nakazujących zbycie akcji. 

"Zawarcie umów lock-up potwierdza intencję długoterminowego zaangażowania kapitałowego w Spółkę przez jej kluczowych akcjonariuszy będących jednocześnie członkami Zarządu Spółki" - podkreślono w komunikacie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Menedżerowie Selvity założyli lock-up na akcje