Sepo i Hasco-Lek idą po Cefarm

  • Alina Treptow
opublikowano: 19-07-2013, 00:00

W prywatyzacji pozostały dwa podmioty: Hasco-Lek oraz środowiskowe Sepo. Drugi ma wyłączność na negocjacje do 24 lipca.

Choć wokół warszawskiej Centrali Farmaceutycznej Cefarm jest ostatnio cicho, negocjacje nabierają tempa. W grze, po ocenie ofert wiążących, został producent leków Hasco-Lek oraz Przedsiębiorstwo Badań i Ekspertyz Środowiska Sepo. To drugie jest najbliżej przejęcia warszawskiego dystrybutora leków, należącego do skarbu państwa.

— Obecnie negocjacje są prowadzone ze spółką Sepo, która ma wyłączność do 24 lipca 2013 r. — mówi Magdalena Kobos, rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.

Wczoraj nie udało się nam zdobyć komentarza Sepo. W odróżnieniu od rywala, to weteran przetargów prywatyzacyjnych. Firma z Knurowa kupiła już od skarbu Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych,Przedsiębiorstwo Projektowo-Technologiczne Taskoprojekt oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud Gdańsk. Wokół Cefarmu zrobiło się głośno po nieudanym przejęciuprzez PCZ spółki medycznej z Wrocławia. Inwestor obiecał zapłacić za publiczną hurtownię farmaceutyczną 80 mln zł. Do transakcji nigdy nie doszło, bo inwestor się wycofał. Tłumaczył, że odstąpił od umowy z winy resortu.

Według informacji „PB”, wątpliwości co do wiarygodności finansowej PCZ miało Centralne Biuro Antykorupcyjne i to resort — z tego powodu — ostatecznie zakończył negocjacje. Obecnie trwa trzecie podejście do sprzedaży Cefarmu. W 2012 r. spółka zarobiła na czysto 3,6 mln zł, przy 1 mld zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu