Seremet: Amber Gold działał legalnie

10-04-2014, 08:43

Zdaniem Andrzeja Seremeta, prokuratora generalnego, nie było podstaw, by szczególnie interesować się Amber Gold, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

"Spółka działała na podstawie obowiązujących przepisów (…), zajmowała się sprzedażą lokat w metale szlachetne oraz udzielaniem pożyczek gotówkowych", napisał Seremet w piśmie skierowanym do sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

To, że firma działała legalnie było przyczyną umorzenia śledztwa w sprawie zaniechań i ewentualnych przestępstw, jakie w sprawie Amber Gold mieli popełnić urzędnicy. "DGP" pisze, że we wnioskach o umorzenie prokuratura podkreślała, że działania urzędników mogłyby być jedynie podstawą do postępowań dyscyplinarnych.

Andrzej Seremet, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Andrzej Seremet, fot. Marek Wiśniewski

Andrzej Seremet w raporcie wytyka rządowi zaniechania w walce z przestępczością białych kołnierzyków. Przekonuje jednocześnie, że prokuratura wyciągnęła wnioski z błędów popełnionych przy okazji afery Amber Gold.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Seremet: Amber Gold działał legalnie