Seria złych wieści dołuje rynki

MWIE, Bloomberg
12-04-2011, 16:27

Słaby początek sezonu wyników kwartalnych doprowadził do pogorszenia nastrojów na giełdzie nowojorskiej.

Po pół godziny handlu Dow Jones i S&P 500 tracą 0,8 proc., a Nasdaq zniżkuje o 0,9 proc.

O prawie 6 proc. spadł kurs Alcoa. Przychody spółki wzrosły w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku o 22 proc. do 5,96 mld USD, pozostając w tyle za prognozami rynkowymi. Analitycy oczekują, że w pierwszym kwartale zyski spółek należących do indeksu wzrosły o 12 proc.. Ten od początku roku zyskał 5,3 proc.

Nastrojów nie poprawia także sytuacja w Japonii, gdzie agencja rządowa zmieniła kwalifikację katastrofy w elektrowni Fukushima na „siódemkę”, co oznacza, że wypadek jest równie poważny, jak w Czarnobylu.

- Szkody dla gospodarki mogą być większe, niż pierwotnie sądziliśmy – przyznał w Tokio Kaoru Yosano, minister gospodarki w rządzie Naoto Kana.

Zawiodły także dane o amerykańskim handlu zagranicznym. Deficyt handlowy w lutym sięgnął 45,8 mld USD, podczas gdy ekonomiści spodziewali się, że będzie on o 1,4 mld USD mniejszy.

O 2 proc. zniżkują notowania Ford Motor Co. Spółka zapowiedziała, że w związku z opóźnieniami dostaw części zatrzyma pracę niektórych fabryk w Azji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Seria złych wieści dołuje rynki