Sesja na GPW może przynieść kolejną serię zniżek

Marek Druś
opublikowano: 24-07-2001, 08:47

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie może przynieść kontynuację wczorajszych spadków, do czego przyczyni się słaby wynik zamknięcia na parkietach w USA.

Wczorajsza sesja obnażyła aktualną kondycję rynku, która jest dość słaba. Obroty były wysokie, ale jedynie dzięki znacznej wymianie na papierach Grupy Kęty, która miała ponad 40 proc. udział w wartości obrotów podczas notowań ciągłych na GPW. Ciekawe, jaka będzie dzisiaj reakcja inwestorów na tak dużą wymianę papierów spółki, poszukującej inwestora branżowego.

Notowania TP SA również zapowiadają się interesująco. Jak doniósł „Puls Biznesu”, we wtorek w Sejmie ma zostać przedstawiony projekt zmian ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz ustawy Prawo telekomunikacyjne. Jednym ze skutków nowelizacji obu ustaw ma być umożliwienie podziału TP SA na kilka podmiotów. Ciekawe, czy inicjatorzy zmian konsultowali wcześniej swój projekt z MSP, który prawdopodobnie prowadzi nadal rozmowy z France Telecom o nurtującej rynek kwestii nabycia przeznaczonego dla Francuzów pakietu udziałów spółki. Mówiono o końcu lipca jako ostatecznym terminie porozumienia w tej sprawie. Czy aby poselski projekt nie przeszkodzi w rozmowach?

Giełdy w Europie nie zareagowały wczoraj na kiepski początek sesji w USA. Reakcja na spadki indeksów za Oceanem może nastąpić dzisiaj, choć nienajgorsze wyniki podane przez duże amerykańskie spółki po sesji, m.in. Amazon.com i AT&T, mogą działać uspokajająco.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesja na GPW może przynieść kolejną serię zniżek