Sesja na GPW może zacząć się wzrostem indeksów

(Artur Szymański)
opublikowano: 31-01-2005, 09:40

Mimo spadkowej piątkowej sesji w USA, na otwarciu handlu w Warszawie możliwy jest wzrost indeksów. Inwestorzy na rynku kontraktów terminowych zaczęli dzień sporym, 7-pkt wzrostem.

Mimo spadkowej piątkowej sesji w USA, na otwarciu handlu w Warszawie możliwy jest wzrost indeksów. Inwestorzy na rynku kontraktów terminowych zaczęli dzień sporym, 7-pkt wzrostem.

Zyskują kontrakty amerykańskie, co przyćmiewa nienajlepszy przebieg piątkowej sesji na Wall Street. Od wzrostów nowy tydzień zaczynają także zachodnioeuropejskie giełdy. Inwestorów po obu stronach Atlantyku w dobry nastrój wprawia dość spokojny przebieg wyborów w Iraku, co wpływa na spadek ceny ropy naftowej.

Jeśli dobra koniunktura utrzyma się przez najbliższe pół godziny, a wszystko na to wskazuje, to możemy się spodziewać dodatniego otwarcia na warszawskim rynku kasowym. Przed inwestorami otworzy się szansa podciągnięcia dalej w górę indeksów i odrobienia strat jakich przysporzył mocny spadek z 18 stycznia.

W piątek WIG20 zakończył notowania na poziomie 1872 pkt po piątym z rzędu dniu wzrostów. W drugiej połowie sesji pojawił się większy popyt, ale skoncentrowany był przede wszystkim na największych spółkach. Prym wiódł PKN Orlen. Dziś fundusze mają okazję podreperowania styczniowych wyników. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane