Sesje na Wall Street zakończyły się zwyżkami

Dariusz Karolak
15-04-2002, 08:00

NOWY JORK (Reuters) - Piątkowe sesje na Wall Street zakończyły się zwyżkami, gdyż inwestorzy skupowali przecenione akcje spółek technologicznych. Wzrosły również walory IBM, ponieważ amerykańska komisja papierów wartościowych zakończyła badanie firmy.

Oprócz sektora technologicznego zwyżkowały także akcje telekomów i linii lotniczych. Jednak nastroje na giełdzie amerykańskiej wciąż są nie najlepsze po najdłuższej od roku serii spadków w tygodniu. Inwestorzy obawiają się o wyniki spółek i rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie.

"To tylko odbicie. Ostatnie tygodnie były wręcz brutalne" - powiedział Michael Vogelzang z Boston Advisors.

IBM, największy na świecie producent komputerów, zyskał dzięki temu, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zakończyła w czwartek badanie firmy.

"Fakt, że SEC zakończyła badanie oddala jedną z chmur wiszących nad rynkiem i uważam, że pomoże to spółkom technologicznym" - powiedział John Forelli z Independence Investment LLC.

Indeks Dow Jones wzrósł o 0,14 procent do 10.190,82 punktu, a Nasdaq zyskał 1,79 procent, zwyżkując do 1.756,19 punktu. Indeks Standard & Poor's wzrósł natomiast o 0,66 procent do 1.111,01 punktu.

Dalej spadały akcje General Electric, który w czwartek poinformował o kwartalnej stracie netto. Zniżkowały też akcje spółek paliwowych, w tym ExxonMobil, z powodu spadku cen ropy.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje na Wall Street zakończyły się zwyżkami